Sony Corporation podporuje bitcoinové a blockchainové projekty

Sony Corporation vyhlásila soutěž pro inovátory, kteří mají příležitost změnit díky blockchainu nejen svět finančních technologií, ale třeba také zábavní průmysl

Sony Corporation podporuje bitcoinové a blockchainové projekty

Japonská společnost Sony Corporation v rámci projektu Matchi organizuje soutěž inovátorů Fintech Innovation Challenge 2016, jejímž cílem je dát dohromady ty nejlepší nápady lidí z prostředí blockchainových technologií a inovátory, kteří pracují pro bankovní sektor. Projekty, které jsou nyní do této výzvy přihlašovány, bude posuzovat do 17. března 2016, kdy budou vyhlašovány vítězné koncepty.

Nedávno vyhlášená soutěž je otevřena především projektům, které se zaměřují na Proof of Concept. Vítěz bude ve svém projektu dále pokračovat již pod křídly Sony.

Výzva pro finanční sektor i pro zábavní průmysl

Hlavními kategoriemi soutěže jsou:

  • Online bankovnictví pro top privátní klientelu
  • Finanční služby pro cestovatele
  • Zábava x blockchain
  • Vzdělávací / Finanční služby pro mládež
  • Zapojení problémových bankovních klientů
  • Super inteligentní autentifikace

Kategorie jsou dále podrobně vysvětlovány, např. Zábava x blockchain:

"Užitečná řešení vztahující se k filmovému a hudebnímu průmyslu, s využitím blockchainu. Doporučené zaměření je na: vytváření obsahu, pronájem zařízení, crowdfunding, predikci poptávky, autorská práva a distribuci vstupenek."

Pro bitcoin a blockchainové technologie jsou podobné výzvy velkou příležitostí. Je to také důkaz rostoucího dopadu a rozšiřování možností blockchainu.

Výzvu pořádanou Sony Corporation komentoval Giacomo Zucco, generální ředitel BlockchainLAB:

"Rádi vidíme, že se do této technologické revoluce zapojují firmy, jako je Sony. Tady v Evropě, kde jsme jako BlockchainLAB vybudovali jedno z největších center excelentních mozků s nejlepšími odbornými znalostmi v tomto odvětví, vidíme velký zájem především od bankovního a finančního sektoru. Bitcoin a blockchainové technologie by však měla začít poznávat i další průmyslová odvětví, nemusí se to týkat striktně jen převratu ve finančním sektoru."

Giaccomo Zucco, CEO BlockchainLAB

autor CT: Amelia Tomasicchio