Projekt Ethereum oznámil spuštění nové platformy Homestead

První funkční platforma konceptu Ethereum byla spuštěna loni, pod názvem Frontier. Vyvolala tím zájem nadšenců i investorů a finančních institucí. Pokračuje platformou Homestead, ta bude spuštěna 14.března 2016

Projekt Ethereum oznámil spuštění nové platformy Homestead

Tým kolem projektu Ethereum oznámil na začátku tohoto týdne vydání druhé hlavní verze platformy, na které běží hlavní program celého projektu. Pod názvem Homestead tak nahradí první verzi Frontier, která od svého spuštění v červenci 2015 přitáhla pozornost nejen kryptoměnových nadšenců, ale také bank a předních finančních institucí na celém světě.

Homestead jako druhá verze Etherea již v sobě zahrnuje několik hardforků (EIP-2, EIP-7 a EIP-8), síťových a protokolových změn, které nové platformě dávají schopnost modernizace stávající sítě. Nově zveřejněný klient 1.3.4 však také není konečnou verzí, brzy má být vydán klient 1.4, který v sobě bude mít všechny nové funkce a vylepšení vyvinuté v několika posledních měsících.

V mezičase, kdy se tým Etherea zabývá vývojem a distribucí zbývajících funkcí, spolupracují jeho vývojáři také na dílčích projektech, mezi které patří např. crowdfundingové platformy Swarm a Whisper.

Od Frontieru k fázi Homestead. Zájem mají i finanční instituce

Beta verze Ethereum platformy Frontier byla spuštěna 30. července 2015. Decentralizovaná síť se smart contracty jako stavebními kameny přitáhla pozornost investorů také z multimiliardového finančního a bankovního sektoru, což mimo jiné dramaticky zvyšuje její hodnotu, zvláště patrné je to v posledních týdnech. Frontier jako velmi očekávaný debut sklidil úspěch i mezi těžaři kryptoměn, kteří se připojují k těžbě Etherea a nestěžují si na žádné větší technické komplikace.

Několik měsíců od uvedení první verze platformy na trh se vývojářský tým spolu s těžaři zabýval řešením konsensuálních chyb a provozních problémů Frontieru, většina z nich již byla vyřešena a oznámení o připravenosti ke spuštění platformy Homestead je dostatečnou odpovědí.

"S velkou hrdostí dnes můžeme oznámit, že jsme konečně připraveni z našich webových stránek odstranit zprofanované slovo "bezpečné" a přejít do nové fáze: Homestead. První Homestead blok bude spuštěn blokem č. 1,150.000 v hlavní síti, což nastane zhruba kolem poledne na Pi day (14.3.2016), Homestead blok pro síť Morden bude v pořadí 494.000."

Další funkce a informace o uvedení platformy Homestead na trh plánuje tým Ethereum oznámit v následujících týdnech, Cointelegraph bude tento článek podle nových informací aktualizovat.

autor CT: Joseph Young