Nejočekávanější bitcoinové projekty pro letošní rok

Cointelegraph se zeptal lidí z bitcoinového průmyslu, na jaké projekty se v letošním roce nejvíc těší a o které podle nich budou v odvětví kryptoměn nejvýraznější

Nejočekávanější bitcoinové projekty pro letošní rok

Nové produkty, služby, apliace a nástroje se na poli kryptoměn objevují každý rok od doby, kdy bitcoin spatřil světlo světa. Přesně jak se dá očekávat od volného trhu. Vývojáři přicházejí prakticky každý den se spoustou novinek a fanoušci kryptoměn se v záplavě projektů mohou velmi lehce ztratit.  

Cointelegraph se pokusil svým čtenářům ulehčit práci, aby se nemuseli prohrabávat širokou nabídkou a zeptal se lidí znalých tohoto odvětví "na jaké bitcoinové projekty se těší, nebo je s nadšením očekávají v následujících měsících, pokud možno bez uvedení jejich vlastních". Prosíme vážené čtenáře, aby vzali do úvahy skutečnost, že následující odpovědi nevzešly z reprezentativního průzkumu. Každý z oslovených, kteří byli tak laskavi a udělali si na odpovědi čas, se s otázkou vypořádal trochu jinak:

Kamil Brejcha, business development manager SatoshiLabs:

"Vybral jsem projekty, které mohou mít z mého pohledu pozitivní vliv na adopci bitcoinu.

Plutus.it - mobilní aplikace umožňující platby bitcoinem pomocí NFC na jakémkoliv platebním terminálu, který má tuto technologii integrovanou. Aplikace má pro obchodníky nesmírnou výhodu v tom, že si nemusí obstarávat speciální POS zařízení na příjem bitcoinu. Mohou využít existující infrastrukturu a nemusí se starat o převod bitcoinu na fiat měnu, pokud nechtějí kryptoměnu držet. 

Smartcontract.com - Smart kontrakty budou podle mě hrát v blízké budoucnosti důležitou roli, protože umožňují uzavřít kontrat mezi dvěma stranami bez toho, aby bylo nutné se spoléhat na třetí stranu - banku, právníka, platební bránu atd. Do smlouvy se jednoduše nadefinují pravidla, při kterých se má platba uvolnit. Například si najmete člověka, který se vám bude starat o SEO. Dohodnete se, že vás dostane na určitou pozici ve vyhledávačích. Pomocí smart kontraktu je platba automaticky uvolněna pouze v případě, že je dohodnutá pozice ve vyhledávačích skutečně dosažena.

Coinprism.com - platforma na tzv. colored coins. Barevné mince mohou sloužit pro vydání akcií firmy, IPO je díky nim možné na blockchainu udělat za zlomek ceny oproti běžnému upsání akcií. Barevnými mincemi můžete na blockchain zaznamenat vlastnictví vašeho fyzického majetku, atd.  

OpenBazaar - decentralizované tržiště na způsob Ebay, umožní obchod mezi dvěma stranami s využitím escrow služeb, které chrání jak prodávajícího, tak kupujícího. Využití tzv. multisigu umožňuje to, že transakce a platby mezi dvěma stranami nemohu být nijak zneužité, nebo zmanipulované." 

Kamil Brejcha, SatoshiLabs

 

Paul Snow, ředitel Factom:

"Jsem nadšený z Bitcoinu a jeho aplikací v rozvíjejících se sítích, které umožňují platby. Včetně bitcoinových platebních karet, Lightning network, sidechains, je toho víc. Platební systémy s bitcoinem jako nosičem, který slouží na vypořádávání plateb, udělají v tomto roce výrazný pokrok. Nadšený jsem také z Etherea a vyhlídek na aplikování skutečných řešení založených na smart kontraktech. Ethereum slibuje zvýšení rychlosti a efektivity za současného snížení nákladů na organizování obchodních vztahů."   

Jure Pirc, prezident Bitcoinové asociace Slovinska:

"V podstatě jsem nadšený ze všeho co existuje, nebo se ve světě kryptoměn teprve objeví. Docela mě těší skutečnost, že digitálním měnám porozumělo odvětví MLM. Neříkám, že podporuji multi level marketing, pyramidové hry a binární schémata, ale ty seriózní s udržitelným byznys plánem (například těžařská činnost) posunou bitcoin a ostatní kryptoměny do mainstreamu. Z důvodu současné funkce nebudu jmenovat konkrétní společnost, nebo službu, ale můžeme si být jisti, že rok 2016 přivede díky nadšenému zápalu lidí z odvětví bitcoin k masám. Chci všem z kryptosféry poděkovat za jejich oddanost a usilovnou práci, za všechny ty roky a připomenout, že to, co děláme teď, určuje budoucnost našich dětí." 


Roger Ver, bitcoinový investor:

"Jsem velký fanoušek OpenBazaaru a jejich konkurenta Bitmarkets. Jeden z nich pravděpodobně změní způsob, jakým lidé mohou po celém světě navzájem obchodovat. Nejsem tam přímo zainteresovaný, ale jsem investorem v Purse.io a Bitcoinhivemind.com a jsem velmi nadšený z toho, co oba týmy tvoří." 


Susane Tarkowski Tempelhof, ředitelka Bitnation:

"Velmi na mě zapůsobil Backfeed.cc. Je nejlepší ze všech DAO managemenet softwarů, které jsem doteď vyzkoušela. Už jsme ho integrovali do Bitnation a doufám, že brzy dosáhneme plnohodnotné integrace pro optimalizování každodenní činnosti."

Susane Tarkowski Tempelhof - Bitnation

 

Joshua Scigala, ředitel Vaultoro:

"Těším sa na to, že se letos zvýší velikost bloku. Také se těším na decentralizaci trhů, OpenBazaar je na seznamu nejočekávanějších aplikací nejvýš."

autor CT: Martin Rojko