Ethereum novou technologií zjednodušuje vytváření inteligentních smluv

Vývojáři Etherea přináší nový produkt, který zjednoduší zápisy chytrých smluv do blockchainu a přinese transakcím větší transparentnost

Ethereum novou technologií zjednodušuje vytváření inteligentních smluv

Od první chvíle, kdy si začal projekt Ethereum razit svou cestu do kryptosvěta, nepřestává v hledání způsobů, jak uživatelsky vylepšit technologii pro tvorbu inteligentních smluv. V úterý vývojáři z ether.camp oznámili na svém blogu uvolnění první verze softwaru s názvem "Ethereum Full Transparency". Nový produkt bude poskytovat větší transparentnost transakcí. Byl inspirován potřebami a požadavky současných uživatelů a vychází tak vstříc všem, kteří si chtějí na síti Ethereum vytvářet vlastní chytré smlouvy.

 

Ethereum může být uživatelsky přívětivější

Roman Mandeleil, CEO a zakladatel společnosti ether.camp, pro Cointelegraph říká:

"Chytré kontrakty jsou na vítězné cestě, kterou si Ethereum razí do kryptografické komunity. Nicméně, pro běžné uživatele je zatím stále obtížné sestavit vlastní použitelné smlouvy a také pochopit stávající inteligentní kontrakty, které aktuálně běží na blockchainu. Tato vstupní bariéra nás inspirovala, abychom poskytli lepší řešení a transparentnější transakce."

 

Roman Mandeleil

 

Transparentnost nepředstavuje riziko pro důvěrné informace

Mandeleil uvádí, že plná transparentnost Etherea není v žádném případě ohrožením důvěrnosti dat uložených na blockchainu. Všechna data jsou sice podobně jako bitcoinové transakce v blockchainu transparentní a kdokoliv si je může vyhledat, jsou však chráněna jejich zašifrováním. Jinými slovy, důvěrné informace jsou na blockchainu uloženy v šifrované podobě a klíče k dešifrování mohou být sdíleny pouze oprávněnými osobami.

V závěru rozhovoru pro Cointelegraph Roman Mandelelil vyjadřuje svůj úžas nad tím, jak rychle si k vývojářům z ether.camp našel cestu FinTech průmysl:

"Jsem opravdu překvapen, jak rychle se finanční sektor a velké konzultační firmy přesouvají směrem k našim službám. V ether.camp máme již několik velkých zákazníků tohoto typu, kteří vyvíjejí produkty a služby založené na Ethereum blockchainu." 

autor CT: Iyke Aru