Dash chce konkurovat Bitcoinu, začíná integrací do bitcoinmatů Lamassu

Bitcoinové bankomaty Lamassu budou po celém světě vedle bitcoinu nabízet také kryptoměnu Dash

Dash chce konkurovat Bitcoinu, začíná integrací do bitcoinmatů Lamassu

Evan Duffield, zakladatel a hlavní vývojář projektu Dash, potvrdil v rozhovoru pro Cointelegraph uzavření dohody s výrobcem bitcoinových bankomatů Lamassu. Dash (dříve Darkcoin) tak bude v bitcoinmatech Lamassu nabízen společně s bitcoinem.

Dash se stává alternativou bitcoinu v bankomatech Lamassu

Lamassu vlastní přibližně 40% všech bitcoinových bankomatů a s tržním podílem kolem 25% patří mezi lídry trhu, o první místo se přetahuje s Genesis Coin.

Evan Duffield říká:

"Opravdu velmi rádi oznamujeme, že se projekt Dash stává první alternativou bitcoinu, pokud jde o integraci v bankomatech Lamassu. Vzhledem k tomu, že má Lamassu po světě rozmístěno kolem 150 bitcoinmatů, je pro nás naprosto skvělé, že bude Dash nabízen na této platformě exluzivně hned vedle bitcoinu."

Klíčovou postavou k uzavření dohody mezi Dash a Lamassu byl Ira Miller, spoluzakladatel společnosti Deginner, která se v oboru pohybuje již od r. 2011. Deginner je open source software, se zaměřením na decentralizované technologie a veřejné blockchainy. Evan Duffield k tomu dodává:

"Celou dohodu se nám podařilo vyjednat díky uzavření strategického partnerství s Deginner. Jeho zakladatel má tým, který má s vývojem pro systém Lamassu obrovské zkušenosti."

Evan se však odmítl přesněji vyjádřit k tomu, jak velký potenciál podle něj může mít dohoda s Dash pro samotný Lamassu. Nicméně dodává: "Věřím, že se snaží být oporou pro celý kryptoměnový prostor a jsou rádi, že k takovému sloučení mohlo dojít, že jsme si je našli jako někoho, kdo je schopen splnit a implementovat všechny naše požadavky."

Dash Evolution přinese zlepšení uživatelské přívětivosti

Na otázku, co je v projektu Dash nového, Evan zmiňuje "Dash Evolution" jako novou generaci projektu Dash, se zaměřením na vylepšení uživatelské přívětivosti. Na víkendové konferenci v Miami je naplánováno představení prototypu a dalších informací k tomu, co bude do "Dash Evolution" implementováno.

Evan Duffield, zakladatel Dash

 

Cointelegraph se na názor k integraci Dash do Lamassu zeptal také Erica Grilla, generálního ředitele CoinOutlet Inc. "Z pohledu alternativních měn jim integrace do bitcoinových ATM poskytuje větší důvěryhodnost," říká Eric. Dodává ale, že z pohledu provozovatele bitcoinmatů taková myšlenka vypadá sice ambitciózně, ale ve skutečnosti nebude fungovat:

"V našich bitcoinmatech jsme nabídli možnost výměny Litecoinu a Dogecoinu, uživatelé však z toho byli zmateni. Přidání dalších altcoinů do bitcoinmatů je velmi jednoduché, je tím ale ovlivněn uživatelský komfort. Nové uživatele kryptoměn dokáže zmást už samotný bitcoin, když potom začnete do strojů přidávat altcoiny, vede to k ještě větším zmatkům. Primárním účelem bitcoinových ATM je převést fiat měnu do kryptoměny, jakmile máte bitcoin, jeho případná online výměna na jinou krypotměnu je už velmi jednoduchá."

autor CT: Neer Varshney