Coin of View: TOP 300 kryptoměn pod drobnohledem

Rozhovor s Pele Granelem, zakladatelem Coin of View. Webové stránky, kde najdete seznam 300 top kryptoměn s detailními informacemi

Coin of View: TOP 300 kryptoměn pod drobnohledem

Coinofview.com jsou webové stránky, které budou obsahovat kompletní informace o 300 top kryptoměnách, seřazených v žebříčku podle jejich tržní kapitalizace. Každá měna zde bude mít vlastní stránku s grafy, statistickými údaji a dalšími informacemi. A to včetně aktualizovaného seznamu uzlů v síti, obsahující i jeden z nejsledovanějších údajů - počet full nodů, tedy plně aktivních uzlů podporujících provoz sítě.

Coin of View bude také analyzovat blockchainy jednotlivých kryptoměn, jejich P2P sítě a u některých coinů poskytně i zdrojový kód. Kromě toho budou v detailech seznamu obsaženy údaje o směnárnách, peněženkách, těžebních poolech, vývoji, chybět nebude ani přehled faucetů (stránky s "klikačkami"). Zkrátka kompletní a přehledné informace, ze kterých si vybere každý uživatel.

Cointelegraph vyzpovídal Pele Granela, zakladatele a ředitele Coin of View, aby o projektu a jeho vývoji zjistil víc.

Cointelegraph: Co bylo inspirací ke spuštění projektu Coin of View?

Pele Granel: Nápad na vytvoření Coin of View jsem dostal asi před třemi měsíci. S výjimkou těch největších hráčů je obecně o ostatních kryptoměnách stále nedostatek informací. Najít další lidi, kteří se zajímají o stejnou kryptoměnu jako vy a spojit se s nimi je poměrně obtížné. Blockchainy některých kryptoměn jsou prakticky neznámé. Nemohl jsem najít žádné stránky, kde můžete na jednom místě porovnat všechny vlastnosti různých digitálních měn. Proto máme v úmyslu tuto informační mezeru zaplnit. Myslím, že to bude užitečné jak pro investory, tak pro běžné uživatele.

CT: Čím se chcete odlišit od existujících stránek, které už podobné informace poskytují, jako je např. CoinMarketCap?

PG: Všichni poskytují informace o trhu, nikdo ale nedělá analýzu blockchainů. Pokud analyzujeme blockchain, zjistíme o konkrétním coinu daleko víc a mimo jiné můžeme zabránit podvodům. Trh zmanipulovat můžete, blockchain těžko. V blockchainu vidíte všechny transakce a adresy, mezi kterými probíhají. Naším záměrem není konkurovat CoinMarketCap. U nich najdete přes 600 kryptoměn, my budeme pracovat jen s polovinou. Chceme poskytovat tak podrobné informace, jako najdete v detailech a grafech na blockchan.info, ale pro 300 top coinů.

CT: Povíte nám něco o sobě? Jak jste se dostal ke kryptoměnám?

PG: Od svých 15 let jsem se zajímal o informační technologie. Ve 22 letech jsem začal pracovat na volné noze. O bitcoin jsem se začal zajímat brzy po jeho vzniku, ale neměl jsem možnost s ním více pracovat až do doby, kdy mě jeden klient požádal o implementaci bitcoinu jako platební metody na webu a ve svém kamenném obchodě. Jeden časopis mě asi před půl rokem požádal o napsání pár článků o kryptoměnách a od té doby už jsem se prakticky nezastavil.

CT: Máte už nějaké obchodní partnery? Jste s někým v jednání?

PG: Před několika dny jsem ohlásil náš projekt na veřejnosti a od té doby je to docela šílené. Poslali jsme e-maily různým společnostem ze světa kryptoměn, oslovujeme různé weby. Jednáme se spoustou lidí a přitom vlastně ještě nemáme ani firmu, takže zatím financujeme provoz z crowdfundingu a různých darů.

autor CT: Neer Varshney

Pošli na Linkuj.cz!