Bratři Winklevossové: Bitcoin je na tom lépe než zlato

Zakladatelé první americké licencované burzy Gemini, bratři Winklewossovi svorně považují investici do bitcoinu za lepší krok, než investovat do zlata.

Bratři Winklevossové: Bitcoin je na tom lépe než zlato

Bitcoin je méně volatilní než zlato

Tyler a Cameron Winklevossovi, známí bitcoinoví "srdcaři" a investoři, považují bitcoin za lepší aktivum, než je zlato. V tuto chvíli je podle nich bitcoin lepším uchovatelem hodnoty a je také méně volatilní. Citují přitom květnový článek ve Wall Street Journal, který popisuje, jak byla cena bitcoinu v průběhu posledních 28 dnů mnohem stabilnější, než cena zlata.

Tyler Winklevoss říká:

"Myslím že investoři, kteří mají ve svém portfoliu zlato a jiné drahé kovy, se nyní začali dívat na bitcoin trochu jinak. Má totiž lepší vlastnosti, než samotné zlato a nyní jsme svědky toho, že čím dál více lidem začíná investice do bitcoinu připadat jako dobrý nápad."

Tyler dodal, že je třeba u směnáren a bitconových burz do budoucna zajistit, aby byly licencované a fungovaly ve shodě s regulačními požadavky, stejně jako je tomu u první licencované burzy Gemini, kterou provozuje se svým bratrem. 

Bratři Winklevossovi

 

Bitcoin jako uchovatel hodnoty

V rozhovoru pro Bloomberg TV oba zakladatelé Gemini Trust svorně říkají, že bitcoin vnímají jako digitální zlato, nebo spíše jako lepší verzi zlata, která má svůj smysl zejména v situacích, kdy přichází krize a lidé hledají bezpečné útočiště pro svůj majetek.

Cameron Winklevoss k tomu říká:

"Historicky se ukazuje, že při jakékoliv krizi roste zájem o bitcoin a další kryptoměny, zejména proto, že je limitováno jejich konečné množství."

Dvojčata Winklevossova zmiňují také svoji expanzi do Kanady, která byla v jejich hledáčku již delší dobu, prakticky od chvíle, kdy se kryptoměnami začal zhruba před rokem seriózně zabývat kanadský senátní výbor pro bankovnictví.

Cameron k tomu dodává:

"Myslím, že si je Kanada této inovační technologie dobře vědoma a vítá ji s otevřenou náručí. A my jsme nadšeni, že můžeme být u toho. Přirozeně přitom také sledujeme vývoj regulačních předpisů ve světě, myslíme, že pro naši další expanzi přichází v úvahu Evropa a také Asie."

autor CT: Olusegun Ogundeji