Send a NeuCoin tip to the writer

Earn NeuCoins by playing games & tipping

Keňská centrální banka varuje před neregulovaným bitcoinem. LOL

Není mnoho zemí, jejichž centrální banky by nevydaly nějaký typ varování před bitcoinem a virtuálními měnami. Do klubu vyděšených bankéřů se nyní přidala i Keňa

Keňská centrální banka varuje před neregulovaným bitcoinem. LOL

 

Centrální banka Keni varovala veřejnost před bitcoinem a dalšími kryptoměnami, s poukázáním na to, že nejsou zákonným platidlem a nejsou regulované. Lidé by podle vyjádření banky měli upustit od provádění transakcí v bitcoinech a podobných měnách.

Klub vyděšených bankéřů se rozšiřuje

Je to stále stejná písnička. Zemí, které by o používání kryptoměn nevydaly podobné prohlášení, není zase tak moc. Nyní se do klubu vyděšených centrálních bankéřů přidala i Keňa. "Vnitrostátní i mezinárodní převody peněz jsou v Keni řízeny Centrální bankou Keňa, jejími nařízeními a dalšími právními předpisy. V tomto ohledu nemá v současnosti žádný subjekt licenci nabízet služby převodů peněz a finančních produktů pomocí virtuální měny, jako je např. bitcoin,"  uvádí se v oznámení banky.

Banka samozřejmě používá osvědčenou a stále stejnou rétoriku, když mluví o "nulové ochraně při provádění transakcí, možnosti zneužití kriminálními strukturami při praní špinavých peněz, financování terorismu, měně bez podkladového aktiva, nebo o spekulativní povaze hodnoty virtuální měny.."

Jon Matonis, bývalý výkonný ředitel Bitcoin Foundation

 

Bitcoin jako ochrana před tiskařskými rotačkami

"Vládní a bankovní varování tohoto typu jsou vždy velmi zábavná, protože vyvolávají dojem, jako by jejich vlastní monopolní zákonné platidlo bylo vzorem stability a bezpečnosti. Zároveň jsou přitom zcela ignorovány skutečné možnosti a reálné výhody bitcoinu pro jeho uživatele," říká v komentáři pro CoinTelegraph Jon Matonis, bývalý výkonný ředitel Bitcoin Foundation.

"Bitcoin je odolný proti padělání, stejně jako další podobné měny, chrání přitom spotřebitele před rizikem přijetí padělaných bankovek, kterých je ve světě papírových peněz čím dál víc. Bitcoin má přitom svoje pevně a předem dané množství, poskytuje tak alternativní možnost uchování hodnoty peněz v době, kdy tiskařské lisy národních bank šílí a  jedou na plné obrátky," dodává Jon Matonis.

1 bitcoin má v současné době hodnotu 45 300 keňských šilinků (KEC). Ještě před měsícem to bylo 32 770 KEC a před třemi měsíci jen 24 400 KEC.

autor CT: Martin Rojko

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.

X

Aktuální zprávy o bitcoinu

Chcete-li být informováni o novinkách, zadejte Váš e-mail