Send a NeuCoin tip to the writer

Earn NeuCoins by playing games & tipping

Česká platební brána GoPay přidala do portfolia možnost akceptace bitcoinu

Česká republika má na bitcoinové mapě světa své nezastupitelné místo. Nyní bitcoin adoptovala také platební brána GoPay a otevřela tak cestu k akceptaci kryptoměny e-shopům a online službám.

Česká platební brána GoPay přidala do portfolia možnost akceptace bitcoinu

Praha potvrzuje svoji pozici jednoho z nejdůležitějších bitcoinových míst v Evropě. Tuzemská platební brána GoPay.cz oznámila, že se přidala k firmám, které zařadí platbu bitcoinem do portfolia platebních možností a nabídnou tak jejich klientům možnost akceptovat bitcoin jako formu úhrady. GoPay spolupracuje s dalším rostoucím bitcoinovým startupem, platební bránou BitcoinPay, která umožňuje příjem platby bitcoinem přes jejich webový POS a jednoduchou směnu bitcoinu na koruny, takže obchodníci nemusí mít starost o cenu bitcoinu a její výkyvy. 

Manager GoPay pro podporu zákazníků, Roman Valenta sdělil Cointelegraphu:

"Do naší platební brány se neustále snažíme přidávat nové platební metody, to je jeden z důvodů, proč jsme jako další platební možnost pro naše obchodníky a klienty přidali bitcoin. Na základě rostoucího zájmu jsme se tuto platební možnost rozhodli zařadit a nabídnout tak lepší komfort obchodníkům, kteří mají zájem novou digitální měnu akceptovat v jejich e-shopech a při úhradě jejich služeb”

Bitcoin je rychlý, jednoduchý a globální. "Rozdíl mezi starou bankovní technologií a technologií blockchainu je mimo jiné v poplatcích", říká Roman Valihrach, spoluzakladatel BitcoinPay."Zatímco některé služby účtují poplatky 2% + euro centy za každou transakci, bitcoin má pouze těžební poplatky pro těžaře za globální ověření transakcí, které činí pár haléřů".

"Český bitcoinový trh a jeho komunita jsou velmi aktivní a adopce bitcoinu je vcelku vysoká, toto je určitě skvělý krok vpřed, který adopci ještě napomůže. Je skvělé, že GoPay jako platební brána přidala další platební nástroj pro jejich existující klienty z řad obchodníků" komentuje tento krok Jure Pirc, prezident Slovinské bitcoinové asociace.

V ČR je cesta k získání bitcoinů poměrně jednoduchá, jednak díky široké síti bitcoinmatů a také díky službám jako je Coinmate.io, WBTCB nebo Simplecoin. Aktuální integrace GoPay přinese dalších cca 2000 míst, kde bude možné bitcoinem platit.

autor CT: Martin Rojko a Kamil Brejcha 

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.

X

Aktuální zprávy o bitcoinu

Chcete-li být informováni o novinkách, zadejte Váš e-mail