Send a NeuCoin tip to the writer

Earn NeuCoins by playing games & tipping

Cena bitcoinu v roce 2016 přesáhne 1.200 USD, říkají odborníci

Jaká bude cena bitcoinu v roce 2016? Jaké faktory ji mohou ovlivnit? Bitcoinoví experti odpověděli na tyto otázky vcelku pozitivně, prý uvidíme nová maxima.

Cena bitcoinu v roce 2016 přesáhne 1.200 USD, říkají odborníci

Předpovídání ceny jakéhokoliv aktiva je ošemetná věc. A odhad ceny vysoce volatilního bitcoinu, který je navíc mnohem víc, než jen finančním nástrojem, se téměř blíží magii. Jeden den vyroste bitcoin o 10%, aby hned následující den o 5% poklesl. Je taková rozkolísanost důvodem k tomu, abychom se o budoucí směřování cenových úrovní přestali zajímat? Cointelegraph si to nemyslí a požádal odborníky o jejich názor. Připravili jsme si pro ně následující 2 otázky:

  1. Kolik bude stát bitcoin na konci roku 2016?
  2. Co by mohlo v příštím roce bitcoinový průmysl a trh nejvíce ovlivnit?

Někteří experti na naše otázky odmítli odpovědět. Ti odvážnější ale dali hlavu na špalek a pokusili se odhadnout budoucí cenovou hladinu bitcoinu. Do roka uvidíme, kdo se trefil a kdo je mimo. Nezapomínejme však, že jde stále jen o spekulační hru, rozhodně nedoporučujeme, abyste se při svých investičních rozhodnutích řídili pouze těmito výhledovými prohlášeními. Znáte přece to přísloví "mluvení nic nestojí..."

Jaká bude cena bitconu na konci roku 2016? Co ji může ovlivnit?

 

Eric Vorhees, generální ředitel Shapeshift:

"1.800 USD. Odměna za mining se sníží na polovinu, při pokračujícím růstu a využití bitcoinové platformy. Finanční instituce si uvědomí možnosti bitcoinového blockchainu a hodně lidí také zjistí, jak můžou díky bitcoinu ušetřit."

Bobby Lee, generální ředitel burzy BTCC:

"Můj odhad je kolem 2.000 USD. Největší hnací silou pro růst ceny bude zvyšující se globální povědomí lidí o bitcoinu. V současné době se cena bitcoinu pohybuje kolem jednoho dolaru na hlavu - míněno na každého obyvatele této planety. Můj cíl je dosáhnout průměrné hodnoty 5 USD na hlavu, to je kolem 2.000 USD za jeden bitcoin. Pro srovnání - průměrná cena zlata je aktuálně 1.000 dolarů na hlavu..."

Jeff Berwick, šéfredaktor The Dollar Vigilante:

"1.799 USD. Nejsilnější faktory: banky, měnový a hospodářský kolaps."

Tuur Demeester, šéfredaktor Adamant Research:

"Myslím, že to bude víc než dnes, ale nechtějte po mě, abych se zaseknul na konkrétním čísle."

Andreas Antonopoulos, bitcoinový vývojář, řečník, podnikatel:

"Spekulacemi o ceně se nezabývám. Je to taková astrologie pro finanční trhy a myslím, že dělání podobných odhadů je pro média nezodpovědné."

Simon Dixon, generální ředitel BnkToTheFuture a manažer inestičního fondu Bitcoin Capital:

"Předpovídám, že rok 2016 bude pro bitcoin ve znamení býčího trhu. Největším faktorem růstu bude změna v zaměření pozornosti od blockchainu k bitcoinu. Investoři si začínají uvědomovat, že bankami aktuálně nadužívané slovo blockchain (ve smyslu bankovního blockchainu) je daleko méně zajímavé a hodnotné, než jediný blockchain, který doopravdy funguje - ten bitcoinový. To by mohlo přinést další příliv kapitálu do výzkumu blockchainových technologií, investoři ale nakonec zjistí, že nejhodnotnější koncept je využití bitcoinu jako globálního způsobu, jak přenést hodnotu z bodu A do bodu B bez nutnosti prostředníků. To povede ke zvýšení objemu obchodů a nákupního tlaku na bitcoinových trzích.

Při pohledu na graf za celou dobu existence bitcoinu nevidím důvod, abychom se při býčím trhu nedostali přes nová maxima na úrovni 1.200 USD, tentokrát však s trvalejším supportem po dobu několika měsíců a při podstatně vyšším objemu obchodů, než dnes."

Vishal Gupta, generální ředitel společnosti SearchTrade:

"Příští rok očekávám po půlení odměny za vytěžený blok (halving) nárůst ceny bitcoinu pětinásobně, takže by mohl koncem roku 2016 stát 1 bitcoin mezi 1.500 až 2.000 americkými dolary. Poslední halving v r. 2012 ovlivnil cenu bitcoinu na úrovni osminásobku."

Ivan Tello, analytik Ruartereports.com. V technických analýzách se specializuje se na tzv.Elliotovy vlny:

"Po dokončení medvědí vlny se ceny bitcoinu dostanou na 600 USD. Elliotovy vlny nejsou zaměřeny na odhad čeny v konkrétním čase, ale pokud mám říct svůj soukromý názor, posledních 5 vln vypadá docela euforicky. Myslím, že 600 USD bychom mohli dosáhnout i za méně než 3 měsíce. Pak ovšem dojde k ostré korekci a cena bitcoinu může spadnout až na 350 dolarů. Rok 2016 bude pro bitcoin zatím ten nejlepší. Cena by mohla testovat a nakonec i prolomit historická maxima na úrovni 1.200 USD, nemůžu ale říct, že k tomu dojde zrovna v prosinci 2016."

Michael Sonnenshein, ředitel pro prodej a obchodní rozvoj v Grayscale Investment:

"Nebudu se zmiňovat o konkrétní ceně bitcoinu, ale věřím, že narůstající využití bitcoinu a zavádění do různých aplikací bude mít v příštím roce ovlivní nárůst na straně poptávky, což by mohlo vést k vyšším cenám. Navíc předpokládám i narůstající institucionální zájem, který povede k dalšímu uvědomění, adopci bitcoinu a jeho používání."

Nejste bitcoinoví experti? Nevadí, i tak budeme rádi za Váš názor a odhad, kde bude cena bitcoinu na konci r. 2016 - podělte se o něj v komentářích.

autor CT: Martin Rojko

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.